Garážové brány

Sekcionálne garážové brány

Zateplené garážové brány slúžia k pohodlnému a ekonomickému uzavretiu garážového otvoru. Garáźové brány svojími vlastnosťami patria k veľmi obľúbeným, v porovnaní s inými typmi garážových brán.

  • pri otvorení garážovej brány sa uvolní celý otvor, čím sa hlavne získa na šírka otvoru
  • garáźové brány sú po celom obvode opatrené gumovým tesnením
  • vynikajúce tepelno – izolačné vlastnosti
  • vysoká bezpečnosť
  • dostupná cena
  • možnosť manuálneho a automatického ovládania
  • panely a kovania vyrobené na mieru
  • dlhodobá životnosť

Dizajn:
Garážové brány dokážeme dodávať v kazetovom alebo v lamelovom prevedení
Možné farebné prevedenia: biela,zlatý dub, orech, alebo striekaná brána podľa vzorkovníka RAL

NOVINKA

– Fóliované garážové brány, brány podľa Vaších predstáv. Máte na výber až zo 48 dekorov fólií, čím dokážeme presne zľadiť bránu k Vaším oknám a dverám.

KOVANIE

Pre garážové brány naša spoločnosť používa výlučne značkové hollandské kovanie FLEXY FORCE. Kovanie od spoločnosti FLEXY FORCE je zárukou kvality a dlhodobej funkčnosti Vašej garážovej brány.
Všetky časti kovania garážovej brány ako sú horizontálne a vertikálne vodiace koľajnice, torzná tyč, pružiny, pánty sú pozinkované, čím je zabezpečená dlhá životnosť, ako aj ochrana voči korózii.

Ako to funguje?

Jednotlivé lamelové alebo kazetové sekcie garážovej brány sú navzájom spojené pántmi, vnútro lamiel či kaziet vypĺňa pena, ktorá zároveň tepelne izoluje. Kolieska kovania garážovej brány umiestnené vo vodiacich koľajniciach po bokoch garážového otvoru, umožňujú pohyb sekcií. Tie sa pri otváraní garážovej brány preklápajú do vodorovnej polohy a postupne presúvajú pod strop. Garážové brány sa otvárajú vďaka mechanizmu torznej pružiny umiestnenej nad garážovým otvorom.
Panely garážovej brány sú obojstranne opatrené oceľovým opláštením a 40 mm polyuretánová pena ako výplň opláštenia zabezpečuje vynikajúcu zvukovú a tepelnú izoláciu ktorá je zhodná s tepelnou izoláciou 38 cm múru . Vďaka polyuretánovej výplni, garážové brány od spoločnosti Ramicon, s.r.o. masívne odolávajú voči mechanickej záťaži.Vďaka najmodernejšej technológii garážové brány od Ramicon, s.r.o. sú vybavené ochranou proti zacviknutiu prstov, ochranou pri prasknutí pružiny a tým zabezpečujú absolútnu bezpečnosť garážovej brány.

Sekcie

Garážová brána je zložená zo 4 alebo viac sekcií – panelov, ktoré sú navzájom prepojené pomocou pántov. Pohyb panelov garážovej brány smerom hore a dole zabezpečuje vodiaca koľajnica kovania. Kovanie garážovej brány, ako aj brána samotná sa montuje za otvor (do vnútra garážového otvoru). Kovanie sa uchytáva pomocou skrutiek na vnútorné ostenie otvoru B1, B2