Špeciálne prevedenia vonkajších žalúzií

VONKAJŠIE ŽALÚZIE

Špeciálne prevedenia vonkajších žalúzií

Špeciálne prevedenia vonkajších žalúzií

Okrem základného prevedenia môžu byť vonkajšie žalúzie vyrobené v špeciálnom prevedení, ktoré im dodáva ďalšiu pridanú hodnotu. Jedná sa o prevedenia Heluz, Fasádnu a Emergency.

Žalúzie do prekladu Heluz je špeciálny roletový a žalúziový preklad, ktorý nahrádza štandardný preklad a spĺňa všetky izolačné vlastnosti. V preklade je systémová drážka pre uchytenie žalúzie. Nosný roletový preklad Heluz je možné osadiť buď ručným, alebo elektrickým ovládaním. Pre toto prevedenie je možné použiť všetky typy lamiel.

Fasádne vonkajšie žalúzie sú montované priamo na fasádu budovy pred okenný otvor. Toto prevedenie je vhodné pre žalúzie Cetta 80 a Zetta 90. Lamely sú vedené v okrúhlych vodiacich lištách, ktoré sú opatrené gumovým tesnením pre tichý chod žalúzií. Ovládanie: spúšťanie, vyťahovanie a naklápanie lamiel iba motorom.

Bezpečnostné žalúzie Emergency slúžia na okamžité vytiahnutie vonkajších žalúzií v prípade náhleho nebezpečenstva (požiar, povodne alebo iného ohrozenia ľudského života) a tým sprístupnení únikového východu. Je možné ho použiť u ktorejkoľvek vonkajšej žalúzie ISOTRA v prevedení s vodiacimi lištami. Systém je ovládaný pružinovým mechanizmom, takže je funkčný aj v prípade výpadku elektrického prúdu.

Pre žalúziu STS platí, že horný profil je spolu s paketom lamiel pripevnený k vodiacim lištám pomocou špeciálnej objímky. Box má hranaté prevedenie a možno ho vykonať v dvoch variantoch – zaomítacom alebo priznanom. Zaomietací variant znamená, že box je „ukrytý“ pod fasádou a pri úplnom zatiahnutí žalúzie do boxu nie je táto žalúzia vôbec viditeľná. S týmto variantom prevedenia je treba počítať už pri realizácii návrhu výstavby domu. U zaomítacieho prevedenia môže byť box žalúzie STS zároveň opatrený z čelnej strany tvrdeným polystyrénom hrúbky 10 mm. U priznaného prevedenia je box viditeľný.

Zaujal vás tento produkt?

Neváhajte nás kontaktovať, pomôžeme Vám vybrať medzi kvalitnými profilmi.

Kontaktná linka: +421 911 037 772